İPTAL- İADE KOŞULLARI

 

GENEL

1.    Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.    Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
3.    Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
4.    Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır.
5.    Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
6.    Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.
7.    Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.
8.    Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 


* DEĞİŞİM ve İADE TALEPLERİNDE KARGO ÜCRETİ MÜŞTERİYE AİTTİR.

* Firmamızdan kaynaklanan İADE & DEĞİŞİM işlemlerinde kargo bedeli tarafımızca karşılanmaktadır.

* DEĞİŞİM işlem taleplerinizde, Tarafınıza kargo geliş bedeli 65TL ve gidiş bedeli 65TL olarak toplam  130TL yansıtılmaktadır.

* İADE işlem taleplerinizde, Tarafınıza kargo geliş bedeli 65TL  yansıtılmaktadır.

* Kapıda Ödemeli İADE & DEĞİŞİM işlemlerinde ayrıca kapıda ödeme hizmet bedeli yansıtılmaktadır.

*** Kampanyalı Fırsat ve indirimli ürünlerde DEĞİŞİM & İADE yapılmamaktadır.


ŞİRKET BİLGİLERİ 

Firma :    ŞULE MODA GİYİM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Santral:   0216 606 14 47

Adres:     Orhantepe Mah. Çınar Cad. No:19C KARTAL/İSTANBUL 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR